Apžvalga: Kuo ypatingas SAMSUNG Galaxy A53 5G išmanus telefonas?
Išmanus Ekspertas Žilvinas, 2022-04-20
Ne be reikalo „Samsung“ vis daugiau dėmesio skiria „Galaxy A“ serijai. „Galaxy A52“ išsiskyrė savo kokybe, ilgalaikiais operacinės sistemos ir saugumo atnaujinimais, bei atsparumu vandeniui. Šiais metais „Samsung“ nutarė dar labiau patobulinti populiarujį telefoną ir pristatė „Galaxy A53 5G“. Trumpai apžvelkime dėžutės turinį bei patį išmanujį telefoną, o vėliau, detaliai aptarę visus pliusus ir minusus, įvertinsime, kas turėtų apsvarstyti jo įsigyjimą.
Dizainas ir dėžutės turinys
„Samsung“ tęsia tradiciją panaudojant visiškai plokščią ekraną ir nugarėlę, be jokių užapvalinimų. Galinis dangtelis pagamintas iš matinio, lietimui malonaus plastiko pasiūlant keturis spalvų variantus: juodą, baltą, melsvą ir persikinį. Virš jo šiek tiek išsikiša kamerų modulis, tačiau šį sykį jis nuožulniau apgaubtas ir akiai atrodo maloniau. Korpusas taip pat pagamintas iš plastiko, o jo užapvalintos briaunos blizga tarsi būtų metalinės. Lygus, blizgus kraštinių paviršius ir plokščia nugarėlė ne itin stabiliai įspraudžia telefoną į delną, bet naudojant dėkliuką ši problema išnyksta. Bene vienintelis kliūnantis, bet ne esminis dizaino elementas – tai apatinėje briaunoje aštriai išpjautos grasiakalbio grotelės.
„Samsung“ stengiasi rūpintis žemės užterštumu ir kiekvienais metais naudoja vis daugiau perdirbtų medžiagų. „Galaxy A53 5G“ mygtukai ir hibridinis SIM kortelės stalčiukas (galima vienu metu naudoti 2 SIM koreteles arba 1 Sim su 1 microSD kortele) pagaminti iš pakartotonai perdirbtų medžiagų. Taip pat komplektacijoje atsisakyta įkrovimo blokelio.
Ekranas
Apie „Galaxy A53 5G“ ekraną neišsiplėsiu, nes jis toks pats, kaip ir praeitų metų „Galaxy A52 5G“ telefone. Vidutinės klasės telefonuose jau tampa įprasta montuoti aukšto atnaujinamo dažnio ekranus, tad šiame modelyje galima nustatyti dvi parinktis – 60 Hz ir 120 Hz. Plokščias, be užlenktų kraštų ir apsaugotas „Gorilla Glass 5“ stiklu bei padengtas puikia oleofobine danga „Super AMOLED“ tipo 6.5 colio dydžio ekranas pasiekia 800 nit maksimalų ryškumą šviečiant kaitriai saulei. Spalvų gama ir bendra naudojimo patirtis labai artima kai kuriems flagmanams ir nesudaro diskomforto naudotis įrenginiu.
Našumas ir parmetrai
Panašu, kad „Samsung“ eksperimentas panaudoti 2020 m. „Snapdragon“ procesorių nepasiteisino ir šiais metais „Galaxy A53 5G“ panaudotas savo gamybos „Exynos 1280“. Jis pagamintas pagal gerokai pažangesnę 5nm technologiją ir yra akivaizdžiai galingesnis už pirmtake naudotą procesorių, tačiau reikia nepamiršti, kad tai vidutinės klasės įrenginys.
Dauguma bandytų žaidimų automatiškai prisitaikė vidutinio lygio nustatymus ir su užduotimis susitvarkė puikiai. Ilgainiui pažaidus šiek tiek įšyla viršutinė telefono dalis, bet tai yra normalu, o ir diskomforto nekelia. Tai nėra ypatingai aukštų reikalavimų žaidimų telefonas, kai kuriuose žaidimuose teko dar labiau sumažinti grafikos nustatymus, tačiau be abejonės jis ištikimai pasitarnaus išsklaidant nedidelį nuobodulį.
„Galaxy A53 5G“ galima pasirinkti iš 128 GB arba 256 GB vidinės atminties variantų, o 6GB operatyvios atminties stengiasi užtikrinti sklandų „Android 12“ pagrindu veikiančios „One UI 4.1“ vartotojo aplinkos darbą, nors tai ne visada pavyksta, kartais pastebimi mikro pristabdymai. Joje galime atrasti daugumą firminių „Samsung“ sprendimų ir funkcijų, iš kurių viena svarbiausių – „Samsung Knox“ daugiasluoksnė duomenų apsauga. Taip pat „Samsung“ įsipareigoja net iki 2027 m. siųsti saugumo atnaujinimus telefonui, o operacinę sistemą atnaujinti iki „Android 16“ versijos.
Baterija ir garsas
Pastaruoju metu „Samsung“ niekada nenuvilia garso kokybe savo įrenginiuose, ne išimtis ir „Galaxy A53 5G“ – stereo garsiakalbiai groja ganėtinai garsiai ir švariai. Viršuje virš ekrano esantis pokalbių garsiakalbis skleidžia kiek silnesnį garsą, tačiau bendra patirtis nenuvilia. Deja, teks nusivilti FM radijos gerbėjams, kurie galėjo ja mėgautis praeitų metų pirmtake, „Galaxy A53 5G“ jau neturi 3.5mm audio jungties, tad laidines ausines teks pajunginėti naudojant specialų adapterį, kurio, kaip matėme, komplektacijoje nėra. Tačiau „Samsung“ tai komensuoja 5.1 Bluetooth moduliu, kurio dėka galima bus pajungti belaides ausines ir mėgautis puikiu nenutrūkstamu garsu.
Nors „Galaxy A53 5G“ turi galimybę įkrauti akumuliatorių 25W galios greituoju būdu, komplektacijoje nerasime jokio įkrovimo blokelio. Norint maksimaliai greitai įkrauti, teks pasirūpinti įkrovikliu papildomai arba naudoti jau esamą. „Samsung“ sako, kad su greito įkrovimo blokeliu nuo nulio iki 50% bateriją galima įkrauti per 30 min, o pilnai ji pasikraus maždaug per 80 min. Testų metu 5000 mAh dydžio bateriją įkraudavau per 120 - 140 min, tad kiekvienas nuspręs asmeniškai ar reikia greitojo įkrovimo, ar ne. Kuo „Galaxy A53 5G“ džiugina, tai ilgu tarnavimo laiku. Testų metu telefonas išgyvendavo 3,5 dienos fiksuodamas 5-7 val. aktyvaus ekrano laiko, o „pakankinus“ kiek aktyviau energijos užteko 2 dienoms. Vienareikšmiškai, baterija tikrai nenuvils.
Kamera
Žvelgiant tik popieriuje „Galaxy A53 5G“ kamerų techniniai parametrai nepasikeitė nuo „Galaxy A52 5G“ kamerų, tačiau „Samsung“ sako, kad šių metų modelyje panaudojo naujesnės kartos sensorius bei patobulino nuotraukų apdirbimą programiškai. Pagrindinė kamera naudoja 64 MP sensorių su optiniu vaizdo stabilizavimu (angl. OIS), 123 lapsnių aprėpties itin plataus kampo kamera vaizdą fiksuoja 12 MP sensoriumi, 5 MP sensoriai panaudoti makro bei gylio nustatymo moduliuose, o priekinė asmenukių kamera, dėka 32 MP sensoriaus, gali fiksuoti video maksimalia 4K 30 k/s kokybe.
Dienos metu pagrindinė kamera fiksuoja ganėtinai detalius vaizdus, puikiai suveikia HDR, tačiau spalvos, kaip įprasta daugeliui „Samsung“ kamerų, šiek tiek paryškintos. Labiausiai vertas pagyrimo „Nakties“ režimas – naktinė nuotrauka išlieka naktine, nepadarant jos per šviesia, tačiau užfiksuojama gerokai daugiau detalių, o būdingas spalvų paryškinimas šiuo atveju suteikia daugiau gyvibingumo ir natūralumo.
Tarsi Achilo kulnas yra itin plataus kampo kamera. Nuotraukų kokybė prastesnė, nei pagrindinės kameros – mažiau detalių, spalvos dar labiau paryškinamos, dinaminis diapazonas ne toks platus, kadro kraštuose matomi iškraipymai, o retsykiais ir nuotraukos viduryje aptinkama grubių nuotraukos apdirbimo klaidų. Tamsiu paros metu „Nakties“ režimas šiek tiek gelbsti situaciją, tačiau neprilygsta pagrindinės kameros rezultatui. Panaši situacija ir su likusiomis galinėmis kameromis. Kadro gylis ne visada nustatomas teisingai, dėl to aplink objektus neteisingai išplaunamas fonas, o makro modulis fiksuoja ne itin detalius kadrus.
Kaip ir praeitais metais, taip ir „Galaxy A53 5G“ asmenukių kamera nenuvilia – įamžinami vaizdai gali pasigirti ganėtinai aukštu detalumu, teisingu spalvų balansu, o portretinis režimas stebėtinai gerai išlieja galinį foną, nors tam naudojama tik viena nedidelė kamera.
Maksimali video fiksavimo kokybė yra 4K 30 k/s, autofokusavimas tikslus ir greitas, be klaidų veikiantis HDR. Elektroninio vaizdo stabilizavimo pagalba galima pasirinkus tik FHD 30 k/s kokybę, ja teks tenkintis ir pasirinkus super stabilų režimą, kuris nepriekaištingai susitvarko su visais vaizdo trūkčiojimais ir drebėjimais. Taip pat filmuojant, tiek pagrindine, tiek selfie kamera galima pasirinkti automatinį kadro fokusavimą, kai fiksuojami žmonių veidai ir jiems judant kadre, jie nuolat palaikomi fokuse. Ši funkcija labai praverčia dalyvaujant ar rengiant grupinius video skambučius.
Išvados
„Samsung Galaxy A53 5G“ iš tiesų geras vidutinės klasės telefonas. „Samsung“ stengiasi žaisti rinkoje saugiai – neišsišokti, bet ir nekristi į prarają. 2022 m. modelyje siūlomas galingesnis ir modernesnis „Exynos 1280“ procesorius, kuriam „Samsung“ su laiku iki tobulumo pritaikys operacinę sistemą. Ilgai tarnaujanti 5000 mAh baterija, puikus 120 Hz „Amoled“ ekranas ir IP67 atsparumas vandeniui bei dulkėms daro „Galaxy A53 5G“ išskirtiniu pasirinkimu rinkoje.
Verta įsigyti, jei: