Apžvalga: XIAOMI Redmi Note 11 Pro ir Redmi Note 11 Pro+ 5G
Išmani ekspertė Inesa, 2022-04-26
Xiaomi gamintojas žymus plačia išmaniųjų įrenginių pasiūla, kuri gausi visuose kainų segmentuose. Nors pasirinkimo galimybė yra labai teigiamas dalykas, kartais ji veikia priešingai nei gamintojas norėjo- glumina vartotoją, kuris pasimeta tarp siūlomų telefono modelių gausos. Praėjusių metų Redmi Note 10 Pro modelis buvo itin populiarus Redmi serijos atstovas, kurį pirkėjai drąsiai rinkosi, o dabar jis turi net kelis įpėdinius. Apžvelgsiu du iš jų: Redmi Note 11 Pro 5G ir Redmi Note 11 Pro+ 5G. Abu modeliai turi daugiau panašumų nei skirtumų, tad nenuostabu, kad jais besidomintiems kils klausimas: kuo gi skiriasi šie modeliai? Būtent į šį klausimą pabandysiu atsakyti apžvalgoje.
Dizainas
Čia atsakymo dar teks palaukti, nes skirtumų nedaug. Abu įrenginiai tarpusavyje labai panašūs išvaizda: matmenys skiriasi vos keliais milimetrais, svoris vos keliais gramais, ir išoriškai atrodo taip pat. Įrenginiai turi vienodos įstrižainės plokščius ekranus, matinio stiklo plokščias nugarėles, tiesius kraštus ir suapvalintus kampus. Pagrindinis dizaino skirtumas atsiskleidžia nugarėlių spalvų pasirinkime: Redmi Note 11 Pro 5G turi grafito pilkos, poliarinės baltos arba Atlanto mėlynos spalvų nugarėles, o Redmi Note 11 Pro+ 5G nugarėlių spalvos yra mistinė juoda, miško žalia arba neblėstanti purpurinė. Pilkos spalvos Redmi Note 11 Pro 5G būtų sunku atskirti nuo juodos spalvos Redmi Note 11 Pro+ 5G, jei ne skirtingas jų kamerų modulių dizainas: Redmi Note 11 Pro 5G pagrindinė kamera vienu laipteliu pakilusi virš kitų kamerų, o Redmi Note 11 Pro+ 5G modelio pagrindinė kamera yra išryškinta sidabriniu fonu. Abu modeliai taip pat turi IP53 apsaugą nuo dulkių ir vandens (aplinkos drėgmė, lietus ar netikėtas užliejimas vandeniu jiems grėsmės nekelia).
Ekranas ir techninės savybės
Įrenginių ekranai ne tik vizualiai, bet ir savo parametrais vienodi iki smulkmenų: Super AMOLED technologija, 6.67 colio dydis, Full HD+ raiška, 120Hz atsinaujinimo dažnis, ir 700 nitų (maksimaliai iki 1200 nitų) ryškumas. Ekranai atvaizduoja itin aukštos kokybės vaizdą su dideliu kontrastu bei ryškiomis spalvomis. Ekrano nustatymų meniu galima keisti ekrano atsinaujinimo dažnį (60Hz arba 120 Hz), rinktis vieną iš trijų spalvų schemų parinkčių: ryškus, sodrus, standartinis, taip pat papildomai keisti spalvų temperatūrą.
Procesoriai yra pirmoji techninė charakteristika, kur modeliai pradeda kiek išsiskirti: Redmi Note 11 Pro 5G turi Qualcomm Snapdragon 695 5G 6 nanometrų procesorių, o Redmi Note 11 Pro+ 5G yra apdovanotas MediaTek Dimensity 920 5G taip pat 6 nanometrų procesoriumi. Pirmasis tikrai patiks žaidimų entuziastams, nes išmaniųjų telefonų žaidimų kūrėjai dažniausiai savo žaidimus subalansuoja būtent Snapdragon procesoriams. Dimensity 920 5G procesorius yra dar spartesnis: pasižymi dideliu greičiu ir stabiliu veikimu– tad abiem atvejais gera žaidimų ir video peržiūrų patirtis garantuota.
Abu įrenginiai turi piršto antspaudų skaitytuvus ant įjungimo mygtukų, kurie veikia itin sparčiai ir atrakina ekraną be trukdžių. Telefonuose įdiegta ir veido atpažinimo funkcija, bet ji yra mažiau saugi dėl mažesnio 2D nuskaitymo tikslumo, todėl vertėtų įvertinti tai prieš pasirenkant šią įrenginio saugos priemonę.
Baterija
Svarbesni įrenginių skirtumai atsisikleidžia prakalbus apie baterijų talpas bei jų krovimo greičius. Ir šioje vietoje yra paneigiama taisyklė, jog brangesni įrenginiai būtinai turi visko daugiau, nes Redmi Note 11 Pro 5G baterija yra didesnė- 5000 mAh talpos, tuo tarpu Redmi Note 11 Pro+ 5G turi 4500 mAh talpos akumuliatorių. Redmi Note 11 Pro + 5G taps tikru herojumi tiems, kurie nuolat pamiršta įkrauti savo telefoną ir prisimena tik tuomet, kai jau laikas išeiti iš namų ar atlikti svarbų skambutį. Įrenginio komplektacijoje esantis galingas tinklo įkroviklis suteikia maksimalų įrenginio įkrovimo greitį- 120W. Pats įkroviklis stulbina dydžiu ir sveria bene tiek pat kiek visas išmanusis telefonas, bet garantuoja ir stulbinantį greitį– bateriją pilnai įkrauti leis vos per 15 minučių. Redmi Note 11 Pro + 5G įmontuota naujos struktūros baterija, sudaryta iš dviejų elementų, kurie, kaip žada gamintojas, leis bateriją įkrauti greičiau, ji mažiau įkais tiek įkrovimo, tiek ir didelės apkrovos metu naudojant įrenginį. Maksimalaus įkrovimo greičio parinktis nėra automatiškai įjungta pagal gamyklinius parametrus– akumuliatoriaus nustatymų meniu ją galima įjungti pasirenkant funkciją „Spartinkite įkrovimą“ (kitu atveju įrenginys palaikys 100W įkrovimo greitį). Redmi Note 11 Pro komplekte yra kiek kuklesnis 67W tinklo įkroviklis, kuris įrenginio bateriją pilnai įkraus vidutiniškai per 42 minutes, o tai, turint omenyje jos didesnę talpą, taip pat yra įspūdinga, tik kiek nublanksta lyginant ją su minėtais Redmi Note 11 Pro + 5G pajėgumais.
Abiejų įrenginių spartų veikimą bei greitą įkrovimą užtikrina „LiquidCool“ technologija, kuri neleidžia jiems įkaisti. Redmi Note 11 Pro 5G modelyje tam pasitelkiami keli grafito ir vario folijos sluoksniai, kurie išsklaido šilumą, o Redmi Note 11 Pro + 5G yra pirmasis Redmi Note serijos atstovas, turintis garų kameros aušinimo sistemą (angl. vapour chamber). Taigi, gamintojas tikrai stengiasi patenkinti visus galimus vartotojų poreikius įrenginių sklandų veikimą užtikrindamas naujausiomis technologijomis.
Garsas
Kita charakteristika, kur gamintojas neabejotinai pasistengė, yra įrenginių garso kokybė. Redmi Note 11 Pro + 5G turi JBL stereo garsiakalbius, kurie išdėstyti telefono viršuje bei apačioje ir atkuria aukščiausios kokybės erdvinį garsą. Jis, dėka Dolby Atmos technologijos (palaikoma daugumoje programėlių, tarp jų YouTube, galerija ir kt. ), užpildo erdvę trimis matmenimis ir sukuria kino salės pojūčius. Redmi Note 11 Pro 5G taip pat apdovanotas dviem stereo garsiakalbiais, kurie atkuria aukštos rezoliucijos garsą. Bendrai abu įrenginiai išgauna itin stiprų garsą ir tikrai palieka labai gerą įspūdį, tačiau dėl minėtų pranašumų Redmi Note 11 Pro + 5G garsas yra geriau subalansuotas ir sukelia stipresnius pojūčius klausantis aukščiausios kokybės muziką.
Kamera
Abu įrenginiai apdovanoti trijų kamerų sistema, kuri sukurta fiksuoti peizažus, portretus, nakties scenas ir kt. Viršutiniame kameros meniu galime rinktis nuotraukos dydžio proporcijas, filtrus ir kitas funkcijas. Apatiniame meniu matome galimų režimų pasirinkimą: įprastinį, profesionalų, portreto, nakties, 108MP, panoramos, dokumentų ir kt. (jų tvarką galima keisti, pasirinkti dažniausiai naudojamus).
Įprastiniame nuotraukos režime kadrai fiksuojami pagrindine 12 MP kamera, kuri turi HDR ir DI funkciją (automatiškai parenka tinkamiausius kameros nustatymus pagal kadre esančius objektus). Šios funkcijos gali veikti abi kartu arba po vieną. Su DI funkcija lengviau padaryti kokybišką kadrą, tačiau ši funkcija dažnai kiek per daug išryškina spalvas, siekiantiems tikroviškų spalvų pakaks įjungti automatinį HDR, kuris pridės nuotraukoms aštrumo, kai to reikės.
Pagrindine kamera darytų kadrų vienu ir kitu įrenginiu tarpusavio skirtumas nėra ženklus – abu fiksuoja vaizdą su pakankamu detalumu. Verta paminėti, kad Redmi Note 11 Pro + 5G nuotraukos pasižymėjo mažesniu triukšmu, kurio kiek daugiau matyti nuotraukose darytose su Redmi Note 11 Pro 5G. Pagrindinė kamera palaiko 2 kartų optinį priartinimą bei skaitmeninį priartinimą iki 10 kartų. Deja, priartinus gerokai nukenčia vaizdo kokybė (net jei artinama tik dvigubai): nuotraukose atsiranda daug triukšmo, perdėto aštrumo ir kitų problemų.
Įprastiniame režime pasirinkus 0.6 karto priartinimą vaizdas perjungiamas į itin plataus kampo 8MP rezoliucijos kamerą. Redmi Note 11 Pro + 5G turi 120 laipsnių objektyvą, o Redmi Note 11 Pro 5G kamera turi 118 laipsnių maksimalų fiksavimo kampą. Abu įrenginiai su itin plataus kampo kameromis dienos metu fotografuoja labai gerai: bet koks vaizdo iškraipymas kompensuojamas ir ištaisomas automatiškai, nuotraukos pasižymi geru spalvų balansu ir tikroviškumu, ypač džiugina kadrai daryti įjungus automatinį HDR.
108 MP režimu išgaunamos didelės raiškos nuotraukos, juo vienodai gerai fotografavo abu įrenginiai: fiksavo tikrai detalias nuotraukas, kurios pasižymėjo geru spalvų kontrastu ir balansu. Lyginant su įprastinio rėžimo 12MP rezoliucijos kadrais, gaunamos gerokai detalesnės nuotraukos, kurias esant poreikiui galima apkirpti ir pasiekti geresnį efektą nei naudojant vaizdo priartinimo įrankį su pagrindine kamera. Deja, šiame rėžime nelieka itin plataus kampo galimybės, tad visą horizontą plačiai aprėpiantiems peizažams teks tenkintis 8MP rezoliucija arba rinktis panoramos režimą, kuris vertikalias nuotraukas programiškai apdoroja ir sujungia į vieną kadrą (dažnai be nukrypimų ir išdarkymų).
Portreto režimas skirtas fotografuoti objektus suliejant foną – galima reguliuoti suliejimo stiprumą, taip pat taikyti filtrus. Šiuo režimu mažiausiai norėjosi fotografuoti, nes suliejimo tikslumas itin menkas, net ir primityviausius nejudančius objektus įrenginiams prastai sekėsi išskirti fone. Silueto ribos buvo netikslios, o pasirinkus didžiausią suliejimo laipsnį nuotraukos gaudavosi kaip ranka atsainiai apipaišytos suliejimo įrankiu. Abu įrenginiai šiame režime, mano patirtimi, fotografavo gerai pasirinkus mažiausią įmanomą suliejimo laipsnį.
Nakties fotografijai taip pat dedikuotas specialus režimas, kuris galimas tik su pagrindine 12MP kamera, tad jame itin plataus kampo fiksavimo galimybės taip pat nėra. Rezultatai džiugina– gaunamos geros nuotraukos, Redmi Note 11 Pro + 5G modelyje jos atrodo kiek ryškesnių spalvų, turi mažiau triukšmo.
Makro režime vaizdas fiksuojamas 2 MP kamera iš maždaug 4 centimetrų atstumo. Makro kamera gero įspūdžio, deja, nepaliko- be automatinio fokusavimo galimybės, kurios šiuose modeliuose nėra, buvo labai sunku objektus išlaikyti tinkamu atstumu, o ir 2 MP nuotraukų rezoliucija nenudžiugino- nuotraukos dažniausiai gavosi išplaukusios ir blankios.
Priekinės kameros įrenginiuose vienodos- turi 16 MP raišką, kurios pilnai pakanka asmenukėms ar bendravimui. Kameros turi fiksuotą fokusavimo atstumą ir veikia įprastiniu arba portretiniu režimu. Taip pat galime įjungti HDR funkciją, taikyti filtrus ir pagražinimo efektus.
Apibendrinant, abu įrenginiai geriausiai veikia įprastiniu (automatiniu) fotografavimo režimu ir įjungus DI funkciją. Šiuo būdu reikia mažiausiai pastangų ir laiko kokybiškai nuotraukai užfiksuoti.
Video
Savo filmavimo galimybėmis ženkliai išsiveržia Redmi Note 11 Pro + 5G modelis. Jis su pagrindine kamera leidžia kurti aukštesnės raiškos video įrašus: 4K 30 kadr/sek arba Full HD 60 kadr/sek Redmi Note 11 Pro 5G vaizdo įrašus filmuoja Full HD 30 kadr/sek raiška su pagrindine, itin plataus kampo bei priekine kameromis. Priartinimo funkcija iki 6 kartų ne itin naudinga, nes stipriai suprastina vaizdo kokybę. Video įrašus galima filmuoti tiek pagrindine, tiek ir itin plataus kampo kamera, tik pasirinkti reikia prieš pradedant filmavimą. Fokusavimas filmuojant labiau džiugino Redmi Note 11 Pro + 5G modelyje, buvo sklandus ir itin tikslus, bet Redmi Note 11 Pro 5G modelis taip pat ne ženkliai nuo jo atsiliko. Taigi, abu įrenginiai filmavimo atžvilgiu pasirodė itin sėkmingai.
VIDEO TESTAS: XIAOMI Redmi Note 11 Pro 5G
VIDEO TESTAS: XIAOMI Redmi Note 11 Pro+ 5G
Apibendrinant, pasirinkimas tarp Redmi Note 11 Pro 5G ir Redmi Note 11 Pro + 5G modelių neturėtų būti sudėtingas, kai žinome visus jų skirtumus. Redmi Note 11 Pro + 5G rinksitės dėl įspūdingos baterijos įkrovimo spartos, galingo procesoriaus, pažangesnės aušinimo sistemos, itin galingų stereo garsiakalbių su Dolby Atmos, ir aukštesnės filmavimo raiškos. Redmi Note 11 Pro 5G yra kiek pigesnė alternatyva tiems, kuriems pakanka Full HD filmavimo raiškos ir jie teikia pirmenybę ilgesniam baterijos darbo laikui. O ir kiti techniniai skirtumai tarp šių modelių nėra dideli, tad siekiantiems tilpti į konkretų biudžetą kainų skirtumas gali būti lemtingas.
Natūralu, kad be tarpusavio konkurencijos abu modeliai taip pat susiduria su konkurencija savo kainos kategorijoje. Redmi Note 11 Pro 5G iššūkį kelia praėjusių metų Redmi Note 10 Pro, kurio kaina dabar yra itin žema. Kameros atžvilgiu pastarasis lenkia Redmi Note 11 Pro 5G: turi papildomą gylio kamerą aukštesnės kokybės portretinėms nuotraukoms ir didesnės raiškos makro kamerą su automatiniu fokusavimu, kuris leis lengviau padaryti kokybišką nuotrauką fiksuojant smulkiausias detales. Tačiau jei kamera nėra pagrindinis reikalavimas, minėtus privalumus Redmi Note 11 Pro 5G atsvers 5G galimybe, naujesnės kartos procesoriumi ir greitesniu įkrovimu (67W prieš 33W), kur dar faktas, kad įrenginys gamykliškai turės naujesnę MIUI operacinę sistemą, kuri paremta naujausia Android 12 versija.
Redmi Note 11 Pro + 5G modelio itin stipriu konkurentu galima laikyti Samsung A53 5G , kuris turi galingesnį procesorių ir didesnį IP67 atsparumą dulkėms ir vandeniui. Taip pat jis pranašesnis kamerų parametrais: turi pagrindinę kamerą su optiniu vaizdo stabilizavimu; didesnės raiškos itin plataus kampo, makro bei priekinę kameras; papildomą gylio kamerą, kuri leis daryti itin tikslias portretines nuotraukas. Filmavimas su Samsung A53 5G tikėtina taip pat duos itin gerų rezultatų, nes be vaizdo įrašymo 4K 30 kadr./sek. raiška su priekine kamera, jis pranašesnis ir elektroninio vaizdo stabilizavimo funkcija pagrindinėje kameroje. Tačiau Redmi Note 11 Pro + 5G turi gerokai didesnę baterijos įkrovimo spartą (120W prieš 25W), 3.5 milimetrų ausinių jungtį, infraraudonųjų spindulių jutiklį, bei, žinoma, patrauklią kainą, kuri jau savaime yra svarus argumentas.
Išvados
Redmi Note 11 Pro 5G privalumai:
Redmi Note 11 Pro + 5G privalumai: