Kaina su nuolaida
Naujieji mokslo metai jau ne už kalnų! Šeimos savo vaikams ruošdamos mokyklinių prekių krepšelį be sąsiuvinių, pieštukų ir panašiai, neretai į sąrašą įtraukia ir naują telefoną. Tuomet iškyla klausimas, kokį pasirinkti? Mūsų jaunuosius Zet kartos atstovus mygtukiniu telefonu jau vargu ar pavyks nudžiuginti, tad apžvelkime kriterijus, į kuriuos patariama atkreipti dėmesį renkant išmanųjį telefoną moksleiviui.
Kaina
Dažnai galima išgirsti istorijų, kad telefonai neilgai išsilaiko pas vaikus dėl įvairių priežasčių (pzv., iškrenta ir sudūžta, pameta, aplieja ar įkrenta į vandenį). Todėl į brangų išmanųjį nesinori investuoti. Žemiau straipsnyje rasite keletą populiarių telefonų, kurie patenka į iki 250-350 Eur kainų segmentą.
Ergonomiškas dizainas
Faktas: kuo patogiau telefonas guli vaiko rankoje, tuo mažesnė tikimybė, kad jis kris iš rankų. Ir atvikščiai: didelį telefono aparatą mažiau patogu laikyti mažai vaiko rankelei, todėl didėja tikimybė netyčia jį numesti. Priklausomai nuo vaiko amžiaus ir delno dydžio, telefonas turėtų būti nei per didelis, nei per sunkus. Geriausia prieš perkant suteikti vaikui galimybę gyvai pamatyti ir ,,pasimatuoti“ telefoną delne.
Patvarumas ir saugumas
Anksčiau jau buvo minėta, kad vaikams su telefonais dažnai atsitinka nelaimingų atsitikimų - iškrenta, dūžta ir panašiai, tad telefonas su patvarensiu korpusu ir tvirtesniu ekranu būtų patikimesnis. Be to, prekyboje yra grūdinto stiklo ekrano apsaugos ir įvairiausi dėklai, kuriuos patariame įsigyti didesnei telefono apsaugai. Taip pat rekomenduojame pasirūpinti visapusiška telefono apsauga įsigyjant telefono draudimą.
Baterija
Šiandien išmanusis telefonas atlieka daugybę funkcijų. Kai kam netgi atstoja kompiuterį! Telefone naudojamasi įvairiausiomis programėlėmis ir kitomis išmaniosiomis funkcijomis, kurios labai daug reikalauja energijos. Todėl išmaniojo telefono bateriją galima neįtikėtinai greitai iškrauti, o vaikai paprasčiausiai pamiršta apie būtinybę krauti telefoną. Taigi kuo talpesnė baterija, tuo geriau. Ir atkreipkite dėmesį į greito įkrovimo funkciją, kurios dėka greičiau nei įprastai įkraunama telefono baterija.
Procesorius, Operatyvioji atmintis
Procesorius ir operatyvioji atmintis (RAM) yra du pagrindiniai sklandų ir greitą telefono darbą nusakantys komponentai. Kaip žinia, vaikai yra labiau nekantrūs nei suaugusieji, todėl lėtai veikiantis telefonas ir stringančios programėlės gali greitai pradėti erzinti ir vaikas prašys naujo telefono. Užbėgant įvykiams už akių, patariama rinktis telefoną su galingu procesoriumi.
Šiais laikais 2 GB operatyviosios atminties (RAM) yra jau gana mažai. Ji gali pasiteisinti tik tuo atveju, jei vaikas telefoną dažniausiai naudos pagal tiesioginę paskirtį – skambučiams, o ne įvairių programėlių vykdymui. Tuo tarpu 3-4 GB iš esmės šiuo metu yra aukso viduriukas, suteikiantis galimybę netrukdomai vienu metu naudotis dideliu kiekiu programų ir atlikti įvairias užduotis.
Vidinė atmintis
Dažnai mokyklinukai jau būna gerai pasikaustę ir telefoną naudoja ne tik skambučiams ir žinutėms. Telefone jie naudojasi įvairiomis programėlėmis, fotografuoja, filmuoja, žaidžia žaidimus ir t.t. Visa tai dažniausiai saugoma telefono vidinėje atmintyje. Turėdamas savo telefone per mažai vidinės atminties, mokyklinukas gali nusiminti, kad kažko nepavyks parsiųsti ar įdiegti ir kažką teks ištrinti... Taip pat pilnai užpildyta vidinė atmintis lemia lėtesnį telefono veikimą. Todėl mokyklinukams patariama rinktis telefoną bent jau su 128 GB vidine atmintimi.
Kamera
Fotografija ir asmenukės tampa neatsiejama šių dienų vaikų gyvenimo dalimi. Taip pat itin populiarūs tapo vaizdo skambučiai. Ypač karantino metu galima buvo pastebėti, kaip telefonas tampa puikiu pagalbininku, kai moksleiviams tenka mokytis nuotoliniu būdu: komunikuoti vaizdo skambučiais su mokytojais ir klasės draugais, atlikti užduotis ir siųsti nuotraukas. Gerų parametrų pagrindinė ir asmenukių kameros suteiks galimybę patirti puikią nuotraukų ir vaizdo kokybę.
Kiekvieno vaiko supratimas ir vizija apie naują telefoną skiriasi atsižvelgiant pagal jo amžių ir poreikius. Žinoma dar veikia reklama :) Tikimės straipsnyje pateikti kriterijai padės tėveliams lengviau išrinkti būtent jų vaikui labiausiai tinkantį telefoną. Štai keletas modelių, į kuoriuos norėtume atkreipti dėmesį: