Kaina galioja TIK internetu
Vasara jau įsibėgėja! Šiemet Lietuvoje orai mus lepina, tačiau galbūt jau esate suplanavę arba planuojate kelionę į užsienį, kur gamta yra visiškai nepaliesta? Vasariškai kelionei reikia pasiruošti ne tik patiems, bet ir paruošti savo telefoną.
Užsienyje galite susidurti su nenumatytomis problemomis: jums gali baigtis GB internetui, o galbūt jūs negalėsite prisijungti prie tam tikrų programėlių ar net socialinių tinklų. Galbūt neįsivaizduojate keliavimo be žemėlapių? Kai telefono jums reikės labiausiai, jis staiga gali išsikrauti. Taigi, kaip jį pasiruošti kelionei, kad tokios nemalonios smulkmenos netemdytų gražių kelionės akimirkų?
Turėkite visus reikalingus aksesuarus
Kelionėse aksesuarai išmaniajam telefonui yra gyvybiškai svarbūs:
Paruoškite savo telefono programinę įrangą
Būdami užsienyje niekada negalite būti įsitikinę interneto kokybe, be to, kai kuriose šalyse internetas gali būti brangus – juk mobilusis internetas Lietuvoje yra vienas pigiausių visame pasaulyje. Taigi, prieš keliaujant, rekomenduojame atsisiųsti visas jums reikalingas programėles, o turimas – atsinaujinti. Taip pat „Spotify“ ar „Google Play Music“ naudotojams siūlome bent jau kuriam laikui įsigyti narystę ir atsisiųsti visas dainas tiesiai į savo telefoną.
Kaip jau minėjome, keliaujant labai svarbu turėti ir navigaciją. Džiugu, kad „Google Maps“ turi ir galimybę atsisiųsti visus žemėlapius tiesiai į savo įrenginį, todėl jums nebus būtina visada būti prisijungus prie interneto ryšio. Tai taupys ir jūsų telefono baterijos syvus, ir internetą. Taip pat siūlome atsisiųsti visas šalyje prieinamas aplikacijas, kuriomis galite išsikviesti taksi ar pavėžėją – juk tai gali būti puikus išsigelbėjimas pasiklydus ar daugeliu kitu atvejų!
O jeigu nemokate kalbos, siūlome atsisiųsti „Google Translate“ – vertimus taip pat galima atsisiųsti tiesiai į telefoną, todėl jums nereikės nuolat turėti interneto ryšio. „Google Translate“ gali versti ne tik jūsų įvestą tekstą, bet ir pokalbius ar net nuotraukose esantį tekstą – tai yra itin patogu bandant skaityti užsienietišką meniu ar kitokią informaciją.
Pasidomėkite galimais interneto apribojimais
Kinijoje ir daugybėje kitų šalių egzistuoja įvairūs tinklo apribojimai, dėl kurių negalėsite pasiekti tam tikrų įprastai naudojamų tinklalapių ar aplikacijų: „Facebook“, „YouTube“ ar kt. Taip pat siūlome išjungti dvigubą autentifikaciją, kadangi jai reikia jūsų įprastos SIM kortelės ir ryšio su ja. Palikę įjungtą dvigubą autentifikaciją, rizikuojate prarasti prieigą prie tam tikrų savo mėgstamų tinklapių, el. pašto ar socialinių tinklų.