Apžvalgos

Kaip paruošti savo išmanųjį telefoną vasariškai kelionei?

Vasara jau įsibėgėja! Šiemet Lietuvoje orai mus lepina, tačiau galbūt jau esate suplanavę arba planuojate kelionę į užsienį, kur gamta yra visiškai nepaliesta? Vasariškai kelionei reikia pasiruošti ne tik patiems, bet ir paruošti savo telefoną.

Užsienyje galite susidurti su nenumatytomis problemomis: jums gali baigtis GB internetui, o galbūt jūs negalėsite prisijungti prie tam tikrų programėlių ar net socialinių tinklų. Galbūt neįsivaizduojate keliavimo be žemėlapių? Kai telefono jums reikės labiausiai, jis staiga gali išsikrauti. Taigi, kaip jį pasiruošti kelionei, kad tokios nemalonios smulkmenos netemdytų gražių kelionės akimirkų?

Turėkite visus reikalingus aksesuarus

Kelionėse aksesuarai išmaniajam telefonui yra gyvybiškai svarbūs:

  • Išorinė baterija. Galbūt jūs keliaujate planuodami visiškai atsiskirti nuo technologijų ir išorinio pasaulio, tačiau greičiausiai jums reikės navigacijos, norėsite fotografuoti ir filmuoti, todėl jūsų telefonas išsikraus greičiau, negu įprastai. Rekomenduojame rinktis vieną iš IŠORINIŲ BATERIJŲ, jeigu norisi didesnės talpos. Vertėtų turėti dvi išorines baterijas – vieną didelę ir vieną mažos talpos, kurią galėtumėte įsidėti nors ir į kišenę.
  • Laidai. Bevielis krovimas vis dar nėra pakankamai išvystytas, todėl į kelionę siūlome pasiimti bent jau tris laidus – vieną telefono krovimui viešbutyje, kitą – telefono krovimui iš išorinės baterijos ir trečią – pačios išorinės baterijos krovimui.
  • Kroviklis su keliomis jungtimis. Keliaujant norėtųsi su savimi vežtis kaip įmanoma mažiau daiktų, todėl siūlome rinktis kroviklį, kuriame būtų bent keletas USB jungčių. 
  • Dėklas ir ekrano stikliukas. Galimai šiuos aksesuarus naudojate visada, bet jeigu taip nėra, jais pasirūpinkite bent jau kelionių metų. Viena yra sudaužyti savo telefoną gimtajame krašte. Juk čia greitai jį galite pakeisti nauju ar nunešti į taisyklą. Visgi sudaužius telefoną egzotiškoje šalyje gali kilti daug daugiau problemų.
  • Adapteris ir prailgintuvas. Jeigu keliaujate į Jungtinę Karalystę, Jungtines Amerikos Valstijas ar kitą šalį, kurioje naudojamas kitoks elektros kištukas, būtinai pasiimkite ir adapterį, kadangi vėliau jį rasti gali būti labai sunku. Siūlome pasiimti ir prailgintuvą – juk turite ne vieną įrenginį, kurį jums reikės krauti, todėl vieno elektros lizdo jums bus negana.
  • Adatėlė SIM išėmimui. Jeigu keliauti planuojate ilgiau arba už ES ribų, nemaža tikimybė, kad norėsite įsigyti ir įsidėti užsienio šalies operatoriaus SIM kortelę, kad galėtumėte naudotis internetu be jokių apribojimų. Todėl prireiks adatėlės, skirtos SIM kortelės išėmimui. Būtinai ją įdėkite į vietą, kurioje ji nepasimestų, kadangi kitu atveju jums gali tekti gyventi be nuolatinio interneto ryšio.
  • „Huawei 360“ panoraminė kamera. Norite filmuoti arba fotografuoti unikalius kadrus, kuriuos galėtumėte peržiūrėti naudodami VR akinius? 360 kamera kainuoja visai nedaug ir yra labai nedidelė, todėl ji puikiai tinka kelionėms.
  • Lazda asmenukėms. Jeigu mėgstate darytis asmenukes, lazda kelionėje yra beveik būtina – be jos praleisite nemažai įspūdingų kadrų. Be to, tokia lazda puikiai tinka ne tik asmenukėms, bet ir įprastoms nuotraukoms.

  • Garsą blokuojančios ausinės. Jeigu keliaujate lėktuvu ir nenorite girdėti aplinkui esančio triukšmo: variklių garso, klykiančių vaikų ir šiaip kalbančių kitų keleivių, siūlome įsigyti garsą blokuojančias ausines. Tokias galite rasti ir mūsų parduotuvėje!

Paruoškite savo telefono programinę įrangą

Būdami užsienyje niekada negalite būti įsitikinę interneto kokybe, be to, kai kuriose šalyse internetas gali būti brangus – juk mobilusis internetas Lietuvoje yra vienas pigiausių visame pasaulyje. Taigi, prieš keliaujant, rekomenduojame atsisiųsti visas jums reikalingas programėles, o turimas – atsinaujinti. Taip pat „Spotify“ ar „Google Play Music“ naudotojams siūlome bent jau kuriam laikui įsigyti narystę ir atsisiųsti visas dainas tiesiai į savo telefoną.

Kaip jau minėjome, keliaujant labai svarbu turėti ir navigaciją. Džiugu, kad „Google Maps“ turi ir galimybę atsisiųsti visus žemėlapius tiesiai į savo įrenginį, todėl jums nebus būtina visada būti prisijungus prie interneto ryšio. Tai taupys ir jūsų telefono baterijos syvus, ir internetą. Taip pat siūlome atsisiųsti visas šalyje prieinamas aplikacijas, kuriomis galite išsikviesti taksi ar pavėžėją – juk tai gali būti puikus išsigelbėjimas pasiklydus ar daugeliu kitu atvejų!

O jeigu nemokate kalbos, siūlome atsisiųsti „Google Translate“ – vertimus taip pat galima atsisiųsti tiesiai į telefoną, todėl jums nereikės nuolat turėti interneto ryšio. „Google Translate“ gali versti ne tik jūsų įvestą tekstą, bet ir pokalbius ar net nuotraukose esantį tekstą – tai yra itin patogu bandant skaityti užsienietišką meniu ar kitokią informaciją.

Pasidomėkite galimais interneto apribojimais

Kinijoje ir daugybėje kitų šalių egzistuoja įvairūs tinklo apribojimai, dėl kurių negalėsite pasiekti tam tikrų įprastai naudojamų tinklalapių ar aplikacijų: „Facebook“, „YouTube“ ar kt. Taip pat siūlome išjungti dvigubą autentifikaciją, kadangi jai reikia jūsų įprastos SIM kortelės ir ryšio su ja. Palikę įjungtą dvigubą autentifikaciją, rizikuojate prarasti prieigą prie tam tikrų savo mėgstamų tinklapių, el. pašto ar socialinių tinklų.